Dnes je 24. 7. 2024, svátek má Kristýna

Otevření škol - od 12.4.2021

12. 04. 2021

Informace MŠMT k provozu škol od 12.4.2021

Dobrý den,
dáváme k dispozici odkazy ohledně testování žáků a provozu školy od 12.4.2021 zpracované MŠMT. Budeme se snažit veškeré pokyny realizovat v přijatelné podobě, ale pokud některé postupy budou vypadat nelogicky, není to výmysl školy, ale MŠMT a MZd.  Děkujeme za pochopení.


Od 12. 4. 2021

Nástup všech dětí ZŠ. 

Do školy mohou chodit jen testované děti (každý týden v pondělí a ve středu) - pokud nejsou děti testované-učí se doma (škola pak není povinna vzdělávat děti distančně-domlouvá se s rodiči o učivu, příp.může nabídnout indiv.konzultaci, dopomoc).

Povinnost žáků, zaměstnanců školy i rodičů nosit chirorgické roušky nebo respirátory ve všech prostorech školy (každé dítě min.2roušky/den).

Zákaz vstupu jiných osob do budovy školy (vstup bude umožněn pouze rodičům dětí v "testovacích dnech"-k umožnění pomoci svému dítěti s testováním).

Vyučování bude probíhat podle rozvrhu (pouze místo HV a TV bude pobyt venku, přp.procvičování potřebného učiva).

 

Testování

Testování bude probíhat testy "singclean" (níže je uveden odkaz s videem a informacemi) 2x týdně (vždy v pondělí a ve středu) - test bude probíhat v tělocvičně ZŠ - dětem přicházejícím do školy o samotě dopomůže učitel /výtěr z kraje nosu si žák provede sám/, menším dětem může s výtěrem dopomoci rodič (ideálně v době 7.15 - 8.00 hod. - vždy v pondělí a ve středu)- výtěr trvá do 5min., výsledky testu jsou po 15 minutách.

Testovat se nemusí děti, které v posledních 90 dnech prodělaly onemocnění Covid 19 (je potřeba donést do školy zprávu s datem).


Družina

Družina je v provozu 6.30-8.00 ranní družina, a odpolední do 15.30 hod.

 


Jídelna

Všechny děti ZŠ jsou automaticky přihlášené ke stravě a stravují se v jídelně. Veškeré změny (odhlášení) se řeší u p.kuchařky Růžičkové (tel: 734 132 612).

 

Provoz MŠ

Provoz MŠ je od 12. 4. 2021 podle opatření MŠMT pouze pro děti předškolního věku a děti zaměstnaných rodičů u vybraných profesí (zdravotníci, zam.policie, pedagogové,...) - ti se musí předem nahlásit ředitelce školy (tel.:604 273 720).

Předškolní děti jsou automaticky přihlášené ke stravě a stravují se v jídelně MŠ.

Veškeré změny (odhlášení) se řeší u p.kuchařky Růžičkové (tel: 734 132 612).Žádáme rodiče, aby se seznámili se všemi nařízeními (viz. níže) z hlediska ochrany zdraví a povinnosti nošení chirurgických roušek pro děti a respirátory pro doprovázející osoby, způsob testování, atd..

Informační web o testování pro rodiče a žáky - https://testovani.edu.cz/

Leták k testování pro žáky - https://testovani.edu.cz/files/testovani-letak-pro-zaky-6-4-21.pdf

Leták k testování pro rodiče - https://testovani.edu.cz/files/testovani-letak-pro-rodice-6-4-21f.pdf

Informace MŠMT k provozu škol od 12.4.2021 - https://www.msmt.cz/informace-k-provozu-skol-od-12-dubna-2021

Videonávod a leták pro testování žáků - https://www.goodtest.cz/videonavod?fbclid=IwAR3bbrvVJdF3W31X0kbw7mnJ_OGBr7DKvS9wGwX460-91wWJ_cihCJNfc7c

https://testovani.edu.cz/files/testovani-letak-singclean.pdf

zpět

Nejbližší akce
Jídelníček

Pro dnešní den není menu zadáno.

zobrazit celý jídelníček