Dnes je 27. 7. 2024, svátek má Věroslav

Práce pro žáky v době uzavření školy

16. 03. 2020

Vážení rodiče,

zasíláme bližší informace ohledně domácí práce vašich/našich dětí.

Dětem byly v úterý zadány úkoly na domácí procvičování. Po celou dobu mimořádného uzavření škol budeme v kontaktu sms zprávami a zde na stránkách školy.

Začátkem každého týdne (během pondělí nebo úterý) vám vyučující doručí do poštovní schránky práci pro děti na následující týden (bude se jednat o prac.listy, které by děti měly zvládat-pokud by něco nebylo jasné, klidně vynechte-a procvičíme s dětmi osobně). Zkuste dětem práci rozplánovat na každý den po chvilkách, aby nebyly přetížené. Chápeme, že situace je i pro vás nelehká, ale vše zvládneme!

Níže jsou přiložené odkazy na zajímavé internetové stránky, které slouží k procvičení učiva (nebo i vzdělávací zábavě dětí....).

Přejeme klidné dny,

s pozdravem Radana Doležalová (za kolektiv ZŠ a MŠ Štítary)

Odkazy na procvičování:

ČJ-

M-

Prv/Př/Vlast-

AJ-

Hv/Vv/Pč-

Ostatní-

Pro prvňáčky :

Hry pro děti (omalovánky, skládačky, puzzle, pohádky..):

prac.listy ke stažení:

články:

Pro tablety a smartphony

Česká firma PMQ software nabízí spoustu velmi pěkných procvičovacích aplikací na platformě Android i iOS. Např. z obchodu GooglePlay je možné stáhnout demoverze, vyzkoušet a v případě zájmu zakoupit plnou verzi asi za 90 Kč.

• Český jazyk – pravopis – od 2. ročníku

• Matematika – procvičování sčítání, odčítání , násobilky

• Angličtina – nejrůznější okruhy slovíček, různé formy osvojení, kontrola výslovnosti

• Abeceda – pro začínající čtenáře (seznámení s písmeny)

• Matematika a čísla – začátek 1. třídy (číslice, počet…)

• Výuka hodin – výborná aplikace (vyzkoušela jsem) – plná verze nyní za 89 Kč

• Oko hrátky, dyslexie, cvičení – rozvoj zrakového vnímaní,  zaměřeno na diferenciaci figury a pozadí, zrcadlení, překrývání, vnímání obrysů, stínů a také podobných písmen

Pro dnešní den není menu zadáno.

zobrazit celý jídelníček