Dnes je 24. 7. 2024, svátek má Kristýna

Preventivní opatření Covid -19

10. 09. 2020

Od čtvrtka budou povinné roušky ve vnitřních prostorách budov v celé ČR

Ministerstvo zdravotnictví reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci a od čtvrtka 10. září zavádí povinné nošení roušek až na některé výjimky ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve společných prostorách škol. Nadále také platí celostátní povinnost nosit ochranné prostředky v prostředcích veřejné dopravy. Roušky jsou základní preventivní opatření nejen v souvislosti s COVID-19, ale také v souvislosti s blížícím se obdobím respiračních onemocnění.

Roušky budou od zítra povinné mimo bydliště nebo místo ubytování. V případě budov škol, školských zařízení se povinnost vztahuje pouze na společné prostory těchto budov (např. chodby,  záchody, jídelna, ...). 

 

Vzhledem k menšímu počtu žáků ZŠ Štítary a sourozeneckým vazbám mají zatím děti roušku preventivně v aktovce (kdo bude chtít, může ji využívat). 

Do budovy nebudou vpouštěny cizí osoby (pouze s rouškou a po předchodí domluvě)!

Žádáme tímto rodiče o vybavení svých dětí rouškou od 10. 9. 2020.
 

Povinnost nosit roušku se nevztahuje na:

  • děti do dvou let věku,
  • děti a pedagogické pracovníky v mateřské škole a děti a osoby o ně pečující v dětské skupině,
  • osoby ve vzdělávacích institucích poskytujících jednoleté kurzy cizích jazyků s denní výukou při vzdělávání v učebně,
  • osoby s poruchou intelektu, s poruchou autistického spektra, a kognitivní poruchou nebo se závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu,
  • osoby při provádění autorského díla (např. divadelního, tanečního nebo hudebního představení), osoby přednášející a osoby účinkující při tvorbě a výrobě audiovizuálního díla nebo pořadu,
  • sportovce nebo cvičící osoby v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod.,
  • a další (výběr bodů týkajících se hlavně školy) 

zpět

Nejbližší akce
Jídelníček

Pro dnešní den není menu zadáno.

zobrazit celý jídelníček